Co robić aby związek przetrwał?

https://ornali.com/uchwyty rehabilitacja w luboniu http://www.fizjo-forma.pl/rehabilitacja.html sprawdź naszą dokładną ofertę

Kiedy zaczynamy się z kimś spotykać, wydaje nam się, że nic nam nie może przeszkodzić, że ta chwila będzie trwała wiecznie, a między nami zawsze będzie się wszystko układało wspaniale. Jak się jednak okazuje, kiedy już zaczyna wkradać się rutyna, kiedy codzienne obowiązki zaczynają przytłaczać, a etap zauroczenia odchodzi w zapomnienie zastąpiony przyzwyczajeniem, utrzymanie związku nie jest już taką prostą sprawą i nie mamy już takiej pewności, że wszystko zakończy się faktycznie upragnionym, żyli długo i szczęśliwie. Co więc robić, aby mimo przyzwyczajenia, codziennego zabiegania i rutyny, mieć jak największe szanse na to, że dany związek uda się utrzymać i że faktycznie będziemy w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu?

Czasami wystarczy niewiele

Prawda jest taka, że czasami wystarczy naprawdę niewiele, aby móc utrzymać związek w dobrej kondycji. Najważniejsze jest tutaj to, aby ta druga strona czuła, że cały czas jest dla nas ważna, że zwracamy na nią uwagę, że istotne jest dla nas to co czuje czy myśli. To oznacza, że nawet jeśli jesteśmy zmęczeni, jeśli jesteśmy źli bo coś w pracy nie poszło tak jak miało, to nie możemy tego odreagowywać na tej drugiej osoby.

Nie może być tak, że wszystkie swoje złe humory będziemy zrzucać na nią. Z drugiej strony niezwykle ważne w tym wszystkim jest to, abyśmy każdego dnia znaleźli chwilę na rozmowę, abyśmy dowiedzieli się jak jej minął dzień, ale też powiedzieli jak minął nam. Takie zainteresowanie będzie pokazywało, że choć jesteśmy zmęczeni i zabiegani, to jednak cały czas mamy tą drugą osobę przed oczami i pamiętamy, że ona również ma swoje potrzeby, a jej potrzeby są ważne również dla nas. Dlatego tak ważne są małe gesty, pomoc w pracach domowych, zrobienie masażu, przygotowanie śniadania. To są drobne gesty, ale tak naprawdę wiele znaczą i pokazują, że nie zapominamy o tej drugiej osobie, że ona ciągle jest dla nas ważna, a bycie z nią nie stało się dla nas przyzwyczajeniem.

Od czasu do czasu coś szalonego

Żyjemy szybko, z pewnością ciągle coś się dzieje w naszym życiu, a to oznacza, że czasami trudno jest znaleźć czas na bycie tylko we dwoje, kiedy to nic innego nas nie rozprasza. Dlatego też, warto dopilnować, aby przynajmniej raz na kilka tygodni przygotować sobie właśnie taki czas, kiedy będziemy mogli się skoncentrować tylko na sobie nawzajem. Możemy pójść do kina, wybrać się na górską wędrówkę, pojechać nad morze, albo udać się na dłuższy spacer. Ważne jest to, aby był to czas bez innych ludzi, bez telefonów, bez codziennych problemów. Czas kiedy będziemy mogli spokojnie porozmawiać, skupić się na naszym związku i znowu poczuć się tak jak na samym początku, kiedy to zaczęliśmy się ze sobą spotykać i praktycznie nikt inny się dla nas nie liczył, choćby się waliło i paliło.

Warto pamiętać o tych drobiazgach, które będą pokazywały drugiej osobie, że cały czas jest dla nas ważna. Ale też zadbajmy o to, aby raz na jakiś czas pojawiło się coś większego, coś co powoli nam się skupić tylko na tu i teraz, tylko na naszej dwójce.

spektrum-biznesu.pl