O każdy związek należy dbać

części do rolet zewnętrznych układ odpornościowy

Czasami wydaje nam się, że jak już z kimś jesteśmy, to nie musimy się już starać. Znamy się, znamy swoje wady, zalety, praktycznie rozumiemy się bez słów, więc wydaje nam się, że już nic więcej nie musimy. Przecież dobrze jest tak jak jest, skoro już ze sobą jesteśmy i to od dłuższego czasu, to przecież już niczego nie musimy sobie udowadniać. I może faktycznie w idealnym świecie by tak było, jednak musimy pamiętać, że tak naprawdę nie ważne jest to, jak długo ze sobą jesteśmy, jak dobrze się znamy. Zawsze powinniśmy dbać o nasz związek, bo w przeciwnym razie może się okazać, że to wszystko co do tej pory zbudowaliśmy rozsypie się jak domek z kart. A stanie się tak w momencie, kiedy druga strona dojdzie do wniosku, że już nie jest dla nas ważna, a jeśli jeszcze wówczas pojawi się ktoś, kto okaże jej więcej zainteresowania, to może się okazać, że nie wiedzieć kiedy pozostaniemy sami.

Nie trzeba wiele

Oczywiście nie ma co ukrywać, najbardziej staramy się wówczas, kiedy chcemy kogoś zdobyć, chcemy go przekonać, że warto z nami być, że jest dla nas ważny, że jesteśmy w stanie zrobić dla niego bardzo wiele, jeśli nawet nie wszystko. Później, kiedy już jesteśmy w tym związku, kiedy mija czas, a codzienne obowiązki zaczynają przeważać, może się okazać, że już nie robimy niespodzianek, już nie pojawia się taka dbałość o szczegóły. Dlatego też warto pamiętać, że dbałość o związek, to nie tylko wielkie uniesienia. Wyjście do kina czy na elegancką kolację, zabranie na weekend za miasto. To także takie drobne rzeczy, pokazujące każdego dnia, że zauważamy tą drugą połówkę i co więcej, że doceniamy, że ona cały czas jest z nami. To oznacza, że takim drobiazgiem podtrzymującym związek będzie pocałunek na początku dnia i na jego zakończenie, to będzie przytulenie, okrycie kocem, zrobienie gorącej herbaty, czy czasami nawet proste pytanie o to, jak tej drugiej osobie minął dzień.

Wbrew pozorom takie codzienne, małe gesty mogą bardziej przyczyniać się do cementowania związku, niż wielkie niespodzianki, które będą się pojawiały raz na kilkanaście miesięcy, a pomiędzy którymi w związku będzie panował chłód i obojętność.

Rutyna może wszystko zniszczyć

Musimy pamiętać, że rutyna, która sprawi że wszystkie nasze dni będą wyglądały tak samo, połączona z nadmiarem codziennych obowiązków, może sprawić, że nawet nie zauważymy, kiedy zaczniemy się od siebie oddalać. To będzie oznaczało, że nie zwrócimy uwagi na to, że coraz mniej ze sobą rozmawiamy, coraz rzadziej zwracamy uwagę na to, co się dzieje w naszym życiu, czy to wspólnym czy to tej części, którą spędzamy oddzielnie. Wspomnieć tutaj również trzeba, że przy tego typu zmianach, nic nie dzieje się od razu, one postępują stopniowo, a to sprawia, że jeszcze trudniej jest je dostrzec. Dlatego też, tak ważne jest to, abyśmy pamiętali o tych codziennych, drobnych gestach, które czasami o naszych uczuciach mówią znacznie więcej niż tysiąc słów. Koniecznie pomyślmy o tym, jak dbamy o nasz związek.

Czy go pielęgnujemy, czy okazujemy drugiej stronie, że nadal jest dla nas ważna.

mapy-navi.com.pl