Orzech amerykański – surowiec do wyrobu mebli

http://sliwocki.pl/typ-produktu/meble_do_salonu/ tapety dla dzieci tapety dziecięce poznań dziecięce tapety do pokoju

W Polsce możemy poszczycić się tym, że na terenie naszego kraju rośnie wiele wspaniałych gatunków drzew, często wykorzystywanych w przemyśle meblarskim. Nic więc dziwnego, że bardzo chętnie decydujemy się na zakup mebli wykonanych z drzew, które doskonale znamy ze swoich ogrodów czy lasów.

Czasami warto rozejrzeć się jednak także za odrobiną egzotyki – świetne meble można tworzyć na przykład przy użyciu orzecha amerykańskiego. Ze względu na egzotykę swojego pochodzenia, tego rodzaju drewno w Polsce uchodzi za surowiec dość ekskluzywny.

Nie da się jednak ukryć, że jest także bardzo ceniony. Ma charakterystyczną, ciemną barwę, która może stać się ozdobą niejednego wnętrza.

Co więcej, wyróżnia się bardzo interesującym usłojeniem oraz trwałością. Ze względu na naturalne właściwości drewna orzechowego, wykonywane z niego meble pokrywane są olejem.

Niestety, jak łatwo się domyślić, w parze ze wspaniałym wyglądem i dobrymi parametrami idzie również cena. Meble wykonane z orzecha amerykańskiego swoją ceną zwykle kilkukrotnie przewyższają te zrobione z dębiny czy drewna bukowego.

Nadal nie należy jednak zapominać, że jest to wspaniała inwestycja na długie lata.