Prezenty ślubne – co dać, a czego unikać?

paczki na święta dla pracowników hatsan

Ślub zdarza się podobno raz w życiu, dlatego uchodzi za tak ważny moment. Chcemy by tego dnia towarzyszyli nam najbliżsi przyjaciele oraz rodzina. Istotną kwestią jest nie tylko ustalenie odpowiedniej daty, wybór świadków i obrączek oraz odpowiedniego stroju.

Sporą rolę dla gości i samej pary młodej ogrywają prezenty. Co podarować przyszłym małżonkom, a czego lepiej unikać? Okazuje się, że nie wszystkie prezenty znajdują się na liście mile widzianych! Zapoznaj się z zamieszczonymi poradami, by uchronić się od zaliczenia prezentowej wpadki.

Czarna lista prezentów

Jeżeli masz ochotę wydać bezsensu pieniądze zainwestuj w wielki bukiet kwiatów, który maksymalnie po tygodniu będzie nadawał się do kosza.

Dziś nie dziwi już fakt, że wiele par zaznacza w zaproszeniach, iż zamiast kupować kwiaty goście mogą przekazać pieniądze na dowolny cel charytatywny. Dzięki temu przydadzą się one osobom znajdującym się w szczególnej potrzebie, a nie wylądują na śmietniku. Kolejnym nieudanym prezentem będą środki czystości, a także kupno kilku zastaw sztućców czy talerzy przez paru znajomych lub członków rodziny.

Dlatego lepiej kiedy konsultujemy między sobą koncepcje zakupu prezentów. Wszelkie element ubrania z naciskiem na skarpetki i pozostałe część bielizny nie sprawdzą się w przypadku ślubu. Nieodpowiednich prezentów można wymieniać w nieskończoność.

Dobrą wskazówką pomagającą unikać nieodpowiedniego podarunku jest kierowanie się rozsądkiem lub zapytanie młodej pary wprost czego oczekują.

Prezenty polecane

Jeżeli nie chcesz dawać w kopercie pieniędzy lub nie masz odwagi zapytać się co jest wymarzonym prezentem dla ślubujących postaw na różnego rodzaju karty podarunkowe. Dzięki nim unikasz niewygodnego podarowania nieodpowiedniego prezentu i dajesz spora możliwość wyboru małżonkom.

Świetnym pomysłem jest zainwestowanie w karty podarunkowe do wszelkich sklepów meblowych, ponieważ najczęściej młode pary po zawarciu związku małżeńskiego decydują się na przeprowadzkę lub zakup mieszkania. Twój prezent ślubny ułatwi im jego urządzanie! Również mile widziane są wszelkie wycieczki i wizyty w spa. Jednakże przed ich wykupem dobrze jest uzgodnić termin podróży lub wizyty w ośrodku odnowy.

Alternatywa jest zakup biletów i karnetów bez ściśle określonego terminu.

fartuch kuchenny na 30