Rodzic – dziecko to również związek

krzesła ślubne

Zazwyczaj kiedy myślimy o związkach, to w pierwszej chwili przychodzą nam na myśl związki partnerskie, które dotyczą kobiety i mężczyzny, narzeczonej i narzeczonego, męża i żony, a więc te wszystkie związki, w których dwoje ludzie się ze sobą wiąże, w których panuje miłość i gdzie ludzie sami się ze sobą dobierają w pary. Jednak trzeba pamiętać, że możemy mieć do czynienia z różnego rodzaju związkami, a każde z nich będą miały swoje zadania, wytyczne, co więcej każdy będzie się rozwijał w określony sposób, choć ten rozwój w dużej mierze będzie zależał również od nas. Dlatego też, warto sobie uświadomić, że jednym z niezwykle ważnych związków jest związek na linii rodzic – dziecko. Co więcej, chociaż jest on specyficzny, bo tak naprawdę mocno się zmienia, jednocześnie trudno jest go całkowicie zerwać.

Wiek dziecka ma ogromne znaczenie

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że to jak będzie wyglądał taki związek rodzic – dziecko, w znaczniej mierze będzie zależało od wieku dziecka. Im ono będzie mniejsze, tym większa będzie jego zależność od rodzica, a to z kolei będzie powodowało, że ten związek będzie bardzo silny.

W początkowym okresie swojego życia dziecko nie jest w stanie funkcjonować bez opieki rodzica, bez kogoś kto będzie o nie dbał, karmił je, ubierał czy przewijał, a to oznacza, że dziecko nie rozróżnia siebie i rodzica jako dwóch odrębnych jednostek. Dodatkowo rodziców wówczas też czuje odpowiedzialność za dziecko, a to oznacza, że jest w stanie wyrzec się bardzo wielu rzeczy, byle tylko mieć pewność, że faktycznie zapewnia swojemu potomstwu wszystko to, co jest mu niezbędne do przetrwania. Co zrozumiałe, wraz z rozwojem dziecka, wraz z tym jak staje się ono starsze, jego związek z rodzicem się rozluźnia. To nadal jest bliska relacja, nadal jest duża zależność dziecka od rodzica, ale jednocześnie zaczyna się ono usamodzielniać. Okazuje się, że ważne w jego życiu stają się również kolejne osoby. Najpierw z rodziny jak babcia czy dziadek, starsze rodzeństwo czy kuzynostwo.

Z biegiem czasu dochodzą również znajomi.

To nie jest łatwe

Oczywiście te wszystkie zmiany jakie pojawiają się w związku rodzic – dziecko, nie należą do najłatwiejszych, zwłaszcza dla tych pierwszych. Do tej pory byli dziecku niezbędni, teraz zaczynają być odsuwani na dalszy tor. Jednak prawda jest taka, że od zachowania rodzica, w dużej mierze będzie zależało to na ile te więzi zostaną silne i na ile ten związek przetrwa w mocnej formie. Jeśli rodzice będą wspierać swoje dzieci, to może się okazać, że nawet kiedy one dorosną i założoną swoje rodziny, to zawsze znajdą czas na to, aby odwiedzić rodziców, poświęcić im swój czas. Jeśli natomiast rodzice będą chcieli nadmiernie kontrolować swoje pociechy, nawet wtedy, gdy one już będą dorosłe, to może się okazać, ze w tych drugich pojawi się chęć ucieczki i spotkania z rodzicami będą dla nich tylko przykrym obowiązkiem.

Związek rodzic – dziecko szybko się zmienia, co więcej potrafi być bardzo burzliwym związkiem. Dlatego warto szukać kompromisów i rozwiązań, które sprawią, że to wszystko będzie się odbywało na zdrowej płaszczyźnie.

https://zmysly.pl/bielizna-erotyczna