Rozwiązania na bankiety i konferencje

meble na wymiar poznań https://kupmeble.pl/oferta/lustra

Przyglądając się temu, co mają do zaoferowania krzesła nie sposób pominąć faktu, iż część z nich może być używana w specyficznych celach. Istnieje bowiem cała gama krzeseł funkcyjnych, produkowanych z myślą o tym, że niekoniecznie będą używane w domach. Można tu wymienić dwie najważniejsze kategorie krzeseł:

  • konferencyjne,
  • bankietowe.

W wymiarze technicznym mają one w zasadzie taką samą konstrukcję jak modele jakich używamy w domu, aczkolwiek specyficzny wygląd i pewne cechy użytkowe czynią je produktami pod pewnymi względami wyjątkowymi, co należy mieć na uwadze. Firmy produkujące krzesła tego rodzaju zwykle zaopatrują w nie bardzo konkretnych klientów.

Stosunkowo rzadko zamówienia składają osoby prywatne. Dominują przedsiębiorcy, na przykład właściciele hoteli, pensjonatów oraz restauracji. W ich przypadku solidny zestaw bankietowych krzeseł jest obowiązkowy. Inna grupa to ośrodki konferencyjne czy centra kongresowe, choć trzeba podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy także modele uniwersalne, odpowiednie zarówno na bal i wesele, jak też na dyskusję naukowców.

Wykonanie i tworzywa

Specyficzną cechą jaka wyróżnia tego typu krzesła jest charakter zastosowanych w nich materiałów.

Jeśli mówimy o modelach bankietowych, to obicia są zwykle wykonane ze specjalnych tkanin odpornych na zabrudzenia oraz takich, które równocześnie łatwo się czyści. Powód jest jasny – podczas imprez nietrudno o zaplamienie krzeseł zjadanymi posiłkami. Ważne, aby w takiej sytuacji po zakończonym wydarzeniu wszelkie zanieczyszczenia dało się bez problemu usunąć oddelegowanemu personelowi. Jeśli kierownik sali chce być pewny, że balololoxy nie będą miały na sobie plam, można sięgnąć po specjalne tekstylia bankietowe. W tym przypadku pokrowce, które nie tylko znakomicie ozdobią każde z balololoxy , ale również zabezpieczą je przed zaplamieniem.

Takie rozwiązanie jest szczególnie często wykorzystywane w czasie wesel. Pokrowiec w kolorze białym lub kremowym idealnie komponuje się z uroczystością poślubną. Co z konferencjami? Są jeszcze wspomniane balololoxy konferencyjne. Tutaj trzeba wskazać dwa podstawowe rodzaje tych mebli: tradycyjne, składane. Drugie rozwiązanie jest zwykle mniej eleganckie, ale znajduje zastosowanie w wielu ośrodkach zajmujących się organizowaniem kongresów czy dyskusji panelowych.

W praktyce to jakiego rodzaju modele są wykorzystywane zależy zazwyczaj od tego, jaki standard wybrał wynajmujący salę. Płacąc więcej można liczyć na użycie krzeseł jednolitych, natomiast przy tańszym wariancie trzeba liczyć się z użyciem składanych. Grunt, aby krzesła wykorzystane przy takich okazjach były komfortowe i pozwalały spędzić wygodnie czas przez wiele godzin. Tu kluczowe znaczenie ma siedzisko. Nie powinno być ani zbyt twarde, ani zbyt miękkie.

Cechą zbyt miękkiego siedziska jest to, że z czasem „wyrabia się”, co można rozumieć jako utratę pierwotnej elastyczności. Zapewniamy, że korzystanie z takich mebli będzie dalekie od komfortu i przyjemnych odczuć. Dlatego warto zainwestować w rozwiązanie być może nieco droższe, ale gwarantujące uczestnikom spotkania wygodę i dobre samopoczucie.

www.chums.pl