Singlu – jesz tak, jak żyjesz

szafki do szatni zestawy biesiadne do ogródków piwnych

Stare porzekadło mówi: jesz tak, jak żyjesz. Nasz sposób odżywiania i podejście do jedzenia w pewnym sensie odzwierciedla nasz styl życia. A jak żyje dzisiejszy singiel? Aktywnie, dość szybko i zazwyczaj niezdrowo.

Młode, samotne osoby w ferworze pracy i codziennych zajęć często stoją na bakier ze zdrowym odżywianiem. W ciągu tygodnia spędzają w pracy po kilka, niekiedy kilkanaście godzin. W weekendy zarywają noce, szalejąc na imprezach.

Nie stronią wtedy od alkoholu czy papierosów. Wychodzą z domu bez zjedzenia śniadania, w pracy często piją jedną kawę za drugą, przegryzając w pośpiechu niezbyt zdrowe „coś” – batonika czy hot doga. Przy takim podejściu do sprawy nie pomoże nawet poranna siłowania czy cotygodniowy wypad na basen.

I gdzie tu mowa o zachowaniu zdrowia? Ze zmianą sposobu odżywiania będzie się wiązała zmiana stylu życia. Oczywiście, że nie rzucisz swojej pracy albo nie wyjedziesz medytować do Tybetu. Ale możesz zacząć od pierwszego kroku, stawiając przede wszystkim na bardziej racjonalne i zdrowe odżywianie.

www.kongres-samorzadowy.pl